Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Сектор освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області

День української писемності та мови

Раби – це нація, котра не має Слова.

 Тому й не зможе захистить себе

(Оксана Пахльовська)

Українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу. День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

У ЗОШ І-ІІІ ст. смт Новий Яричів  у ці дні традиційно відбуваються творчі конкурси. Свято у нас тривало 3 дні. 8 і 9 листопада учні читали вірші, співали пісні, а наші маленькі школярі ще й танцювали. Атмосферу свята створювали вишиванки і патріотичний настрій учасників. Надзвичайно приємно, що учні на дверях класів вивісили цікаву інформацію про мову, крилаті вислови та цитати відомих людей. 12 листопада Гарасимчук Ж.О. запросила всіх бажаючих перевірити свої знання з рідної мови на інтелектуальному турнірі. Приємно, що разом з учнями змагались і вчителі, адже, як сказав Франсуа Вольтер : « Чужу мову можна вивчити за 6 років, а свою треба вчити все життя». Перше місце серед вчителів зайняла Миляник Н.І. (27 балів, максимальна кількість 30), а серед учнів - Фльорко Мирослав (21 бал – 11кл.), Міліщак Марта (21 бал – 10 кл.), Максимишин Марія ( 17 балів – 9 кл.), Костюк Марта (18,5 балів – 8 кл.), Антонів Аліна (17балів – 7 кл.), Яцемірська Діана (20,5 балів – 6 кл.), Рій Вікторія ( 10 балів – 5кл.).

Отже, долучайтесь до розвитку рідної мови, робіть це щодня, дбайте про чистоту і багатство свого мовлення, не вживайте брудних і жаргонних слів, цікавтесь історією нашої мови, а найголовніше – пишайтеся цим скарбом!« повернутися до списку новин