Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Сектор освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області

Настав час говорити…

  03 грудня 2019р. представник СЦСССДМ Кириленко Надія Борисівна провела бесіду з учнями 11-Б класу  на тему: «Говори про насильство».

Учні об’єднались у 4 команди і з запропонованих варіантів вибирали, у чому саме проявляється той чи інший вид  насильства. До  фізичного - учні  віднесли кидання  предметами,  штовхання,  умисне нанесення побоїв, спроба вбивства. До психологічного – ігнорування, переслідування, залякування, шантаж, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.

До економічного  насильства  – позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, заборона працювати. До сексуального   – домагання, торкання, зґвалтування.

Надія Борисівна наголосила, що усі вище перелічені види можуть зустрічатися в домашньому насильстві.

Учні переглянули відеоролик, який був створений за допомогою  нейробіологічного обладнання.  У цьому короткому сюжеті показано, що відчуває людина під час того, як її принижують, що насправді  криється за посмішкою…

На завершення - учні визначили фактори, що спричиняють насильство і віднесли до них алкоголь, наркотики, непорозуміння, бажання домінувати та самостверджуватися.

Учням нагадали, куди потрібно звернутися, якщо ви стали жертвою чи свідком насильства. Не мовчіть…« повернутися до списку новин