Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Сектор освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області

Відвідали один з найвизначніших музеїв національної культури і мистецтва - Національний музей ім. Андрея Шептицького

16 лютого 2019 р. учасники туристично-краєзнавчого гуртка ЗОШ І-ІІІ ст. смт Новий Яричів у складі Патрай Катерини (8-А), Рудої Ірини (8-Б), Кулик Діани (5 – Б), Невеняк Вікторії (5-Б) та вчителя Бучак Л.М. відвідали один з найвизначніших музеїв національної культури і мистецтва - Національний музей ім. Андрея Шептицького.

Учням особливо  сподобався Жовківський  іконостас 1697-1699р.  Майстром є найяскравіший представник українського мистецтва кінця ХVII- початку XVIII століття Іван Руткович. Він народився в м. Білий Камінь поблизу Золочева, а працював і навчався в Кам’янці Струмиловій (тепер – м. Кам’янка-Бузька), десь 1670-ті рр.

З 1680 р. маляр разом з дружиною Євою на постійно оселився в Жовкві, де придбав будинок.

Іван Рудкович – автор іконостасів у Волиці Древлянській (1680-1682рр.), Волі Висоцькій (1680-1689рр.), ікони Моління (1682р.) з церкви  Святої Трійці у с. Потеличі, ікони св. Дмитрія (1693р.) з церкви св. Дмитрія у Збоїськах (тепер- Львів), ікони Спаса (1697р.) з церкви архангела Михаїла в с.Солов’ї. Останній відомий датований твір майстра – ікона Богородиці Одигітрії (1700р.) із с. Митулин. Також з великою вірогідністю можна твердити, що до творчої спадщини майстра належить ще ряд творів.

Іван Руткович активного впроваджував ряд неділь П’ятидесятниці, - що чи не вперше з’являється в іконостасі церкви Св.Миколая в Кам’янці-Бузькій.

У Жовківській пам’ятці відобразилися чи не всі новації, які впроваджувались до українських іконостасів у  ХVII ст.

Також  запам’ятався  Богородчанський іконостас,  ікона Юрія Змієборця на вороному коні на білому фоні, ікона Юрія Змієборця на білому коні на чорному фоні. Бачили рукописні Біблії, над якими працювало багато людей.

Екскурсія  дуже сподобалась  нашим учням, адже відвідали чудовий музей. Тут можна бути годинами і роздивлятися найменші деталі. Сюди хочеться повертатися знову і знову.  J

 « повернутися до списку новин