Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Сектор освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області

Андріївські вечорниці у ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Запитів

А чи пам’ятаємо ми традиції українського народу? А що ж робили наші батьки , бабусі і дідусі у ніч перед Андрієм?  Правильно,  вони проводили вечорниці. От і Ільчишин  Г.Д. організувала  разом з  учнями 9 – Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт Новий Яричів 12.12.2018р.  Андріївські вечорниці.

У гості до себе запросила тітка Мотря. Дівчата ворожили, хотіли дізнатися про майбутню долю:  хто швидше вийде заміж, який чоловік на неї чекає - чи лінивий, чи працьовитий, а може, красивий. Також випікали коржики - "балабушки". Кожна дівчина свій коржик якось позначала, щоб упізнати. Клали їх на стільчик, а в кімнату собаку впускали (у нас звичайно був не собака, а хлопець переодягнений, та було весело). Чий коржик собака з'їсть, ця дівчина швидше за подруг вийде заміж.

Хлопці відтворили давній звичай – їли калиту. Біля калити стояв вартовий - "Пан Калитинський" і  запрошував  "пана Коцюбинського" кусати калиту.  "Пан Коцюбинський" бере коцюбу поміж ноги  і їде кусати калиту. Завдання Калитинського - розсмішити Коцюбинського, бо тоді  той  не зможе  кусати калиту, і дарма підскакував, бо Калитинський одразу смикнув за нитку.

Весело з піснями і танцями учні згадали традиції наших предків. На  свято запросили своїх батьків, щоб разом з ними гарно провести час.« повернутися до списку новин