Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Сектор освіти Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області

Життя, віддане за Україну

22.02.18р. учні 5-их класів ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Новий Яричів разом з класними керівниками  Міліщак Р.І. та Адамович І.П. відвідали музей Євгена Коновальця у с.Зашків. Чудові експонати музею справили неабияке враження на дітей та вчителів. А добре обізнані у своїй справі фахівці дуже цікаво розповіли про нашого земляка – полковника Армії УНР, голову Проводу українських націоналістів. Адже Євген Коновалець вважається основоположником національно-визвольного руху. Учні дізналися й про те, що полковник Армії УНР походив із священичої родини, був другом відомого композитора Михайла Гайворонського, який працював учителем музики у школі с. Зашків. Цікавим фактом була розповідь про визволення Євгена із полону. Його визволив Симон Петлюра. Учні дізналися про трагічну смерть Євгена Коновальця: за наказом Сталіна цей підступний план здійснив у 1938 році Павло Судоплатов.

Назавжди закарбувалися у пам’яті слова  Є. Коновальця, процитовані екскурсоводом: «У вогні перетоплюється залізо в сталь, в боротьбі перетворюється народ у націю» .

Окрім знайомства з життям героя-земляка , учні взяли участь у майстер-класі із плетіння ангеликів з рогози, під час якого діти познайомилися  з одним із найдавніших українських ремесел – рогозоплетінням.

Школярі  поверталися додому щасливі, адже  різдвяний ангел з рогози,  виготовлений власноруч стане справжнім оберегом для дому та окрасою святкової ялинки наступного року.« повернутися до списку новин